Oferty     

Dzisiaj jest: niedziela, 26 października 2014 roku.
Witamy w serwisie wycieczkiautokarowe.pl

Wycieczki:

Wycieczki "dla wygodnych"

WŁOCHY KLASYCZNE - Comfort

Nocleg tranzytowy na terenie Włoch - Wenecja - perła Adriatyku - Florencja - Stolica Toskanii - Piza - Krzywa Wieża - Rzym - historia Imperium - Neapol – stolica południa - Monte Cassino - cmentarz żołnierzy polskich i klasztor na wzgórzu - Pompeje - zaginione miasto - Watykan i audiencja papieska - Capri – Asyż - miasto św. Franciszka


Program wycieczki

UWAGA: Podane ceny są ruchome i mogą ulec zmianie.


Dzień 1
Wyjazd z Polski. Przejazd przez Czechy i Austrię, późnym wieczorem zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Udine (w tym dniu nie ma kolacji w hotelu). Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km).

Dzień 2
W godzinach przedpołudniowych przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni/ Tronchetto, a następnie rejs barką turystyczną na Plac św. Marka. Kolejnym punktem programu będzie spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: plac Św. Marka z przepiękną bazyliką, Pałacem Dożów i Wieżą Dzwonniczą - najwyższą budowlą w mieście. Następnie przejdziemy do najważniejszych mostów weneckich: Mostu Westchnień oraz Rialto. Po zakończeniu spaceru, czas wolny. Po południu rejs gondolami po kanałach weneckich i Canale Grande. Wieczorem przejazd do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Pizy, urokliwego miasta przeżywającego rozkwit w średniowieczu. W programie zwiedzanie: Campo dei Miracoli (czyli Pola Cudów) z katedrą o przepięknej wielopoziomowej fasadzie, koliste Baptysterium oraz słynna Krzywa Wieża (oglądana z zewnątrz), czyli dawna katedralna dzwonnica, budowana przez prawie dwieście lat! Następnie przejazd do Montecatini, zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Po południu przejazd w okolice Rzymu. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich (jeden z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty) oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Po południu zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra zbudowanej na miejscu grobu świętego. Szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego.W programie wizyta na grobie Jana Pawła II. Na zakończenie dnia wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
Uwaga! - w tym dniu nie ma kolacji w hotelu. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od części barokowej: Placu Navona, Placu Hiszpańskiego oraz Fontanny di Trevi. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Kapitol, Panteon, Kapitol, Forum Romanum i Koloseum (podziwiane z zewnątrz) i Łuk Konstantyna. Wieczorem powrót do hotelu na nocleg. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd na Monte Cassino - miejsce słynnej bitwy polskiego II Korpusu z Niemcami. Odwiedzimy polski cmentarz żołnierzy gen. Andersa i opactwo benedyktynów. W dalszej części programu przejazd i zwiedzanie Caserty - Palazzo Reale, Pałacu Królewskiego, który swoją wielkością i urodą dorównuje Wersalowi. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w ok. Neapolu. (Trasa ok. 225 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd oraz zwiedzanie Neapolu - stolicy południa Włoch, miasta malowniczo położonego nad brzegiem Zatoki Neapolitańskiej. Spacer po starówce miasta, przejście na Plac Municipio z Palazzo Reale, Castel Nuovo oraz piękną Galerią Uberta I. Następnie przejazd do Pompejów - antycznego miasta zalanego przez lawę podczas ogromnej erupcji Wezuwiusza, dzięki czemu miasto zachowało swoją pierwotną strukturę w niezmienionym kształcie do dzisiejszych czasów! Po południu wyjazd w kierunku Rzymu. Zakwaterowanie w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 9
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta Św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Po południu wyjazd do Polski. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1350 km).

Dzień 10
Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych (Katowice ok. 13.00).

UWAGA! Ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na zmiany przepisów dotyczących ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.


     Partnerzy

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2009 wycieczkiautokarowe.pl - Agencja Podróży i Turystyki "HOLIDAYS"
hosting, projektowanie stron www - netwave.pl