Oferty     

Dzisiaj jest: piątek, 04 września 2015 roku.
Witamy w serwisie wycieczkiautokarowe.pl

Wycieczki:

Wycieczki "dla wygodnych"

WŁOSKI NIEZBĘDNIK - Comfort

Nocleg tranzytowy na terenie Włoch, Wenecja - rejs gondolami po Canale Grande, Florencja - stolica Toskanii, Rzym - potęga Imperium, Watykan – wizyta przy grobie Jana Pawła II, Asyż - miasto Św. Franciszka


Program wycieczki

UWAGA: Podane ceny są ruchome i mogą ulec zmianie.

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy i Austrię. Późnym wieczorem przyjazd na nocleg do hotelu w ok. Udine (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 950 km).

Dzień 2
Śniadanie, w godzinach porannych przyjazd do Wenecji na parking Punta Sabbioni lub Tronchetto, następnie rejs barką turystyczną na Plac Św. Marka. Spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę Św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą - najwyższą budowlę w mieście. Zwiedzanie zakończymy przy słynnym Moście Rialto. Następnie czas wolny. Po południu rejs gondolami po kanałach weneckich. Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Wenecji. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 3

Śniadanie, przejazd do Pizy - urokliwego miasta przeżywającego rozkwit w średniowieczu. Zwiedzanie: Campo dei Miracoli (Pola Cudów) z katedrą o wielopoziomowej fasadzie, Baptysterium oraz Krzywej Wieży ( z zewn.), czyli dawnej dzwonnicy katedralnej, budowanej przez prawie 200 lat! Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Lukki i Padwy (płatna dodatkowo). Nocleg w ok. Montecatini Terme. ( Trasa ok. 350 km).

Dzień 4
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Florencji. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore przykrytej wspaniałą kopułą zaprojektowaną przez Brunelleschiego i najstarszego budynku miasta czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Czas wolny. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Padwy (płatna dodatkowo). Przejazd do hotelu w ok. Chianciano Terme. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Watykanu na audiencję generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zapraszamy na wyjątkowy spacer po Rzymie. Zwiedzanie rozpoczniemy od części barokowej: Plac Navona, Plac Hiszpański z fontanną Barcaccia w kształcie łodzi, schody hiszpańskie z kaskadą balustrad i balkonów oraz słynną Fontanną di Trevi. Kolejno zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum (podziwiane z zewnątrz) i Łuk Konstantyna. Wieczorem powrót do hotelu w ok. Rzymu. (Trasa ok. 100 km).

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta Św. Franciszka. Krótkie zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Krótki spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. W godzinach wieczornych przyjazd na nocleg do hotelu w ok. Udine (w tym dniu nie ma obiadokolacji w hotelu). (Trasa ok. 520 km).

Dzień 7
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych (Katowice ok. 20:00). (Trasa: ok. 860 km).

Uwagi!

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.
     Partnerzy

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2009 wycieczkiautokarowe.pl - Agencja Podróży i Turystyki "HOLIDAYS"
hosting, projektowanie stron www - netwave.pl