Oferty     

Dzisiaj jest: sobota, 10 października 2015 roku.
Witamy w serwisie wycieczkiautokarowe.pl

Wycieczki:

Europa Zachodnia

Wycieczka do Londynu

Westminster Abbey - Piccadilly i Amorek - Trafalgar Square i Chinatown - Tower i Tower Brigde - Królowa i Buckingham Palace - Katedra Św. Pawła - 117 m - Windsor - Kensington Palace - Kew garden - West End i musical


Program wycieczki

UWAGA: Podane ceny są ruchome i mogą ulec zmianie.

Dzień 1
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Holandię, Belgię do Calais we Francji. Po drodze planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1150 km od granic Polski).

Dzień 2
Przeprawa Eurotunelem lub promem do Wielkiej Brytanii. Przejazd pod Pałac Buckingham. Następnie spacer po centrum tętniącej życiem i kosmopolitycznej stolicy: Houses of Parliament, Opactwo Westminsterskie, Trafalgar Square z kolumną admirała Nelsona, Piccadilly Circus ze sławnym amorkiem, dzielnice Soho oraz Chinatown. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą) wspólna kolacja w chińskiej restauracji w Chinatown. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg. Program realizowany komunikacją miejską.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Opactwa Westminster - jednej z najważniejszych świątyń anglikańskich oraz miejsca koronacji i pochówków królów Anglii. Przejazd do Kensigton Palace - ulubionej rezydencji panujących monarchów królewskich od XVII w. Kensington Palace było oficjalną siedzibą księżnej Diany aż do jej śmierci, obecnie zamieszkane jest przez księcia Williama i księżną Kate. Kolejnym punktem programu będzie Tower of London - wspaniała, średniowieczna twierdza, która wraz ze Skarbcem Królewskim stanowi jeden z najważniejszych zabytków Londynu. W skarbcu znajdują się m.in. największy brylant świata oraz insygnia królewskie. Następnie zobaczymy słynny most zwodzony - Tower Bridge. Na koniec zwiedzania proponujemy rejs statkiem wycieczkowym po Tamizie. Wieczorem kolacja w hinduskiej restauracji (dla chętnych za dodatkową opłatą).

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd do Hampton Court - zwiedzanie malowniczo położonego pałacu z epoki Tudorów (XVI w), którego najsłynniejszym mieszkańcem był Henryk VIII. Przejazd do Windsoru i zwiedzanie najstarszego zamku świata, który wraz z pałacem Buckingham w Londynie oraz pałacem Holyroodhouse w Edynburgu stanowi jedną z oficjalnych rezydencji brytyjskich monarchów. Windsor to nie tylko zamek, ale i urocze miasteczko do poznania którego zachęcamy podczas spaceru. Po południu proponujemy chwilę oddechu od tętniącej życiem metropolii – wizyta w Kew Gardens (UNESCO), królewskich ogrodach botanicznych mających największą ekspozycję roślin na świecie zgromadzoną na 121 ha. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą) wspólna kolacja lub wizyta w tradycyjnym pubie. Po wizycie w pubie możliwość zorganizowania wyjścia na jeden ze słynnych londyńskich musicali (koszt ok. 65 GBP/min.10 osób chętnych) - gorąco polecamy!

Dzień 5
Po śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd komunikacją miejską do Madame Tussaud’s - zwiedzanie największego na świecie gabinetu figur woskowych, gdzie można stanąć oko w oko ze swoimi idolami łudząco podobnymi do żywych -gwiazdami filmu, muzyki, polityki, sportu oraz dać się przestraszyć w gabinecie strachu. Następnie czas wolny na zakupy na słynnej Oxford Street. Wczesnym popołudniem wyjazd z Londynu. Przeprawa Eurotunelem na kontynent. Nocny przejazd przez Holandię i Niemcy, podczas przejazdu planowane są krótkie postoje. (Trasa ok. 1150 km do granic Polski).

Dzień 6
Przyjazd do Polski w godzinach porannych (Torzym ok. 09.00).

Uwagi!
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.
- Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


     Partnerzy

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2008-2009 wycieczkiautokarowe.pl - Agencja Podróży i Turystyki "HOLIDAYS"
hosting, projektowanie stron www - netwave.pl